דרום אפריקה

המסע שלנו בדרום אפריקה

אין כמו לנסוע רחוק, לפגוש במקום שנראה לגמרי קרוב ומרגיש בבית, וללמוד ממנו על הבית שלנו – על העשייה ביקב. זהו אולי הסיכום הכי ברור לביקור שלנו בדרום אפריקה.

לפני כשבוע חזרנו מארץ היין, הטבע והרב-תרבותיות ואנחנו עדיין מעבדים את החוויות שלנו. זה היה טיול יוצא דופן. דאגנו לחוות את כל האטרקציות הברורות שכל כך מזוהות עם דרום אפריקה, שמורות הטבע וחיות הבר, חופי הים הכל כך קסומים והערים שמייצגות רב תרבותיות, לצד היסטוריה מורכבת ומרתקת.

יש משהו בדרום אפריקה שהופך אותה למן עולם סגור ואחר. השקיעות שונות, הצבעים אחרים, מלאכות היד והחקלאות שמשתמרות לצד טכנולוגיה מתפתחת וערים שהן חצי מודרניות, חצי קורצות אל העבר.

חוויות מארץ היין

אחרי שסקרנו את כל האטרקציות המוכרות, היה ברור לנו שאנחנו רוצים לראות את ארץ היין, לשמה התכנסנו.

יצאנו למסע בין יקבים ויינות, תוך שאנחנו מלווים בטיול את הבציר שזה עתה התחיל.

בחרנו במסלול ששם דגש על יקבים שאנחנו הכי מתחברים אליהם – יקבים משפחתיים, קטנים, פחות מסחריים – אלו שמתמקדים בעיקר ביין ופחות במסביב. אלה שמאפשרים לראות את הבציר, לטעום יין ובעיקר לפגוש את האנשים מאחורי הסיפור.

באחד היקבים צפינו בבציר שרדונה ידני, מלאכה שעוברת במשפחה ממש כמו אצלנו. זה היה בציר סלקטיבי, מאד מדויק, איכותי ביותר – ואלו בדיוק הערכים שאנחנו מחפשים לשמר בגידול הגפנים וייצור היין שלנו.

אחרי שצפינו במלאכת הבציר, הלכנו לטעום.

50 מטרים של הליכה מהירה ואנחנו כבר טועמים את אותו השרדונה, מאותה החלקה.

זהו יין אסטייט במיטבו, שהיה מורכב מבלנד שדומה ליין “הדרך הלבנה” שלנו. ענבי שנין, רוסאן וויונייה שהפכו את היין למצוין, בעיקר מול הנוף של הכרמים הדרום אפריקאיים.

חזרנו עם המון השראה ובעיקר – עם חיזוק אמיתי לעבודת היין שלנו ביקב – משפחתי, איכותי, עם דגש על כל הפרטים הקטנים ובעיקר – עם הרבה היסטוריה ונשמה.

המלצות נוספות לביקור ביקבים בדרום אפריקה יינתנו בשמחה לכל דורש.

תגובות:

צרו קשר

04-6397982
050-5346491
somekwinery@gmail.com
הרצל 16, זכרון יעקב


שלחו הודעה

Call Now Button